Olimp High Endu :: AriniAudio
Koniec Problemów z Basem :: Głośniki Półaktywne

System Stereo Individual
Dokładnie Strojony w Twoim Salonie
Z Głośnikami Szerokopasmowymi Półaktywnymi Audium Comp 8 Drive

Poprosiłem AriniAudio o ekspertyzę i rozwiązanie problemu: W budowę mojego systemu stereo włożyłem duży wysiłek i zaangażowanie. Problem dotyczył zbyt słabego basu i podstawy dźwięku. Teraz to już historia.

System stereo w Bydgoszczy z głośnikami szerokopasmowymi Audium Comp 8 Drive

Grały już u mnie duże zestawy głośnikowe kosztujące tyle co dobry samochód. Niedomagania basu zawężały perspektywę dźwiękową. Brzmienie było lekkie i szczegółowe, ale to było upośledzone brzmienie. Brakowało mi dramaturgii, potęgi i prawdy. Było płaskie. System, składający się z bardzo dobrych urządzeń, grał nieprawidłowo. Uniemożliwiało mi to korzystanie z uroków słuchania muzyki. Moja frustracja narastała.

Paweł był przygotowany od pierwszego spotkania. Dobrze znał część z moich urządzeń. Miał ze sobą cały zestaw okablowania podkreślającego dolne rejestry i zajął się moim systemem w metodyczny sposób.

Po dobraniu okablowania zniknęły ostrość i natarczywość średnicy. Wokale nabrały bardziej naturalnego i pełnego kolorytu. Dźwięk stał się lotny i przestrzenny. Pojawiło się nawet coś na kształt basu… Po uzyskaniu najlepszej wersji byłem prawie zadowolony. Spodziewałem się, że na następnym spotkaniu jeszcze lepiej dopasuje kable i będzie OK. To co się stało, zaskoczyło mnie.

Paweł powiedział, że bawiąc się w ten sposób nigdy nie osiągnę zrównoważenia brzmienia i będę ciągle przestawiał kolumny, zmieniał wkładki, kable i w nieskończoność wydawał pieniądze.

Wszystko jest dobrane prawie wzorowo. W końcu budowałem system latami. Odpowiedzialna za niepowodzenia jest akustyka dużego i ascetycznego pomieszczenia. Także fakt, że mój Audio Research VSi60 ma jednak za małą wydolność prądową, żeby wypełnić bardziej dostojnym brzmieniem tak dużą kubaturę.

Wzmacniacza nie chciałem wymieniać.

Rozwiązaniem okazały się zestawy głośnikowe szerokopasmowe półaktywne. Specjalnie skonstruowane do współpracy ze wzmacniaczami lampowymi. Głośnik szerokopasmowy jest zasilany lampami, a głośnik basowy posiada swój własny wzmacniacz. Wszystko zamknięte w smukłej obudowie. Sprytnie.

Pierwsze takty usłyszałem z moich ulubionych wydań winylowych. Oniemiałem z wrażenia. Po raz pierwszy w moim salonie usłyszałem solidny, prawdziwy bas, a miewałem już 3 krotnie droższe głośniki.

System Składa Się z Następujących Urządzeń:

  1. Gramofon Adfontes + Wkładka Ortofon 2M Blue
  2. Transport cyfrowy DVD Pioneer
  3. Odtwarzacz strumieniowy Cambridge Audio Azur 851N
  4. Przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Tube Box
  5. Wzmacniacz lampowy Audio Research VSi60 High Definition
  6. Głośniki szerokopasmowe półaktywne Audium Comp 8 Drive
  7. Kable AriniAudio Individual do głośników Audium
  8. Wzorcowy kabel cyfrowy AriniAudio Eternel S/PDIF Digital Reference
  9. Okablowanie zasilające AriniAudio Back to Utopia

Precyzyjne Strojenie Brzmienia
Individual

Odsłuchy z nowymi głośnikami trwały dobre kilka godzin. Przez ten czas Paweł zmieniał ustawienia i jeszcze dokładniej dobierał okablowanie. Z każdym krokiem słychać było dalszą poprawę. Z rosnącą satysfakcją doświadczałem jak poszerza się moja perspektywa postrzegania dźwięków.

Po dwóch tygodniach miałem gotowy cały komplet docelowych przewodów. Znakomity efekt został spotęgowany. Brzmienie odmieniło się i stało jeszcze bardziej imponujące. Muszę przyznać, że jestem zachwycony potęgą, prawdą i majestatem brzmienia!

To Niesłychane, polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved