Olimp High Endu :: AriniAudio
AriniAudio in English
Kable Individual Do Głośników Szerokopasmowych Audium

Kable Głośnikowe Individual
Głośniki Szerokopasmowe Audium Comp Passive

Zestawy głośnikowe szerokopasmowe posiadają cechy wyróżniające je spośród wszystkich innych dostępnych koncepcji. Chodzi o brak zwrotnicy. Zwrotnica zawsze stwarza problemy. Częstotliwości podziału, kąty nachylenia, zgodność faz. Wtajemniczeni wiedzą, o co chodzi. Bez owijania w bawełnę. Brak zwrotnicy = brak problemów.

Przetworniki szerokopasmowe maja jednak swoje wady. Ograniczone pasmo na skrajach. Jeden przetwornik nie jest w stanie objąć całego pasma akustycznego, co w większości typowych konstrukcji tego typu objawia się słabym basem i mało wyrazistą górą. Efekt pogłębia się, jeśli wstawimy takie głośniki do wielkiego salonu. Wspaniała przestrzeń, wokale i szczegóły, ale brak dynamiki i zejścia na basie. To jeszcze nie jest to. A gdyby połączyć najlepsze cechy konwencjonalnej koncepcji ze zwrotnicą oraz koncepcji szerokopasmowej bez zwrotnicy?

Kolumny głośnikowe firmy Audium nie posiadają klasycznej zwrotnicy. Jeden, wytwarzany ręcznie przetwornik, obejmuje całe pasmo akustyczne. Bas wspomagany jest głośnikiem sub basowym promieniującym w dół na cokoły. Sprytnie. W tych głośnikach jest wszystko. Spójność fazowa i przestrzeń, detale i naturalność, a także bas i dynamika. Po co więc robić specjalne kable Individual do takich kolumn? Żeby uczynić je jeszcze lepszymi.

Przewody Audium Comp Passive Individual zaprojektowałem ze starannie dobranych materiałów: Miedzi, srebra i złota. Zawartość miedzi pogłębia scenę, solidna dawka srebra nadaje szlif detalom i ożywia przestrzeń, a adekwatny dodatek złota czyni górę pasma bardziej szlachetną i nadaje wokalom królewski charakter.

Subtelna, ale precyzyjna korekcja potrafi czynić cuda.

Wszystkich modeli szerokopasmowych głośników Audium przesłuchasz w salonie Akwa blisko Krakowa. Warto też porównać okablowanie konwencjonalne z rozwiązaniem dedykowanym Individual.

Audium Comp Passive Individual - Specyfikacja techniczna

Średnica kabla
19,5 mm
Metale przewodnika
Struktura metalograficzna
Wielkokrystaliczna, odprężona i ukierunkowana
Konstrukcja kabla
Progressive Micro Multi Core
Ochrona sygnału
Wtyki
Banany BFA lub widły z miedzi OFC
Nachylenie zbocza na szczycie pasma
Odmiana propagacji fali akustycznej
Liniowa wznosząca
Kabel nadaje się do użytku z
Głośniki szerokopasmowe pasywne Audium
Produkcja w manufakturze w Polsce

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved