Olimp High Endu :: AriniAudio
Słuchawki Fostex T50RP mk3 Individual™

Fostex T50RP mk3 Individual
Modyfikacja i Rekabling Słuchawek Ortodynamicznych

Słuchawki ortodynamiczne Fostex T50RP mk3 grają chłodno, chirurgicznie i kompletnie beznamiętnie. Dźwięk jak lód. Jakby tego było mało, typowym wzmacniaczem ich nie napędzisz. Podłączając do czegoś przenośnego albo zwyczajnego wzmacniacza usłyszysz jeszcze jaśniejsze i bardziej bezbasowe brzmienie.

Nie spodobała mi się też konstrukcja komór w seryjnej postaci. Lakoniczne i lekceważące podejście. Chyba, że to koszty zrobiły swoje? Słuchawki drogie nie są, więc można to zrozumieć. Fajnie, że spore przetworniki są dobrej jakości. Skrywają zapas potencjału, który można wydobyć i ja to zrobiłem.

Przetworniki planarne - ortodynamiczne Fostex T50RP mk3

Chodzi o to, żeby zmienić ich punkt pracy i przesunąć środek ciężkości brzmienia niżej. Dużo niżej, pozostawiając jednocześnie magiczną przestrzeń i detale. Przyszedł czas na dobre zmiany: Przemyślałem, przetestowałem i wprowadziłem niezbędne modyfikacje w budowie wewnętrznej komór słuchawek. Zaprojektowałem od podstaw zupełnie nowy przewód z serii Individual.

Testy w moim studio potwierdziły skuteczność i celowość wprowadzonych zmian. Brzmienie stało się dużo bardziej nasycone na średnicy. Pojawił się całkiem solidny i głęboki bas. Ilość detali na górze pasma i przestrzeń pozostały bez zmian.

Na Fostex T50RP Individual idealnie słucha się muzyki symfonicznej, ambientu, klimatycznego i progresywnego metalu oraz new romantic. Fajne, detaliczne i przestrzenne granie. Panoramiczna perspektywa odbioru muzyki.

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved