Olimp High Endu :: AriniAudio
AriniAudio in English
System Ze Wzmacniaczem Atoll IN100 SE i Dali Ikon 6

System Stereo Individual
Dokładnie Strojony w Twoim Salonie
Z Głośnikami Dali Ikon 6 mkII i Wzmacniaczem Atoll IN100 SE

Po kupnie nowego mieszkania mój system w nowym salonie zagrał zupełnie inaczej. Zabrakło basu i dynamiki, a dawny czar gdzieś prysł. Miałem zastrzeżenia do spójności tonalnej i trudno było w pełni zrelaksować się przy muzyce. Zacząłem poszukiwania na nowo. Ostatnio zmieniłem wzmacniacz i głośniki. Mój system składa się teraz z następujących urządzeń:

  1. Listwy i okablowanie sieciowe AriniAudio, które już posiadałem.
  2. Odtwarzacz CD Cambridge Audio Azur 740C.
  3. Tuner Harman/Kardon TU911.
  4. Wzmacniacz dual mono Atoll IN100 SE.
  5. Kolumny głośnikowe Dali Ikon 6mkII.

Zaprosiłem Pawła na odsłuchy mając nadzieję, że czegoś się dowiem i będę bliżej znalezienia nowych rozwiązań. Przepinanie okablowania, przestawianie kolumn i inne, nieznane mi, zabiegi przyniosły efekt. Potem dowiedziałem się, że nie da się w ten sposób poprawić spójności pasma w zadowalający sposób i docelowe okablowanie Individual zostanie zaprojektowanie od podstaw.

Sekcja wysokotonowa Dali Ikon 6mkII

Ikony grają całkiem spoko i mają to co lubię. Dużo planktonu na górze i jest w co się wsłuchiwać. Postać basu i spójność pasma pozostawiała jednak wiele do życzenia.

Po wykonaniu przez Pawła pomiarów zobaczyłem przebieg tonalny mojego systemu na wykresie. Poruszanie się z mapą, a bez mapy to jednak zupełnie co innego.

Moje nowe okablowanie poprawiło własności brzmieniowe w stopniu więcej niż zadowalającym. Przestałem szukać i powróciłem do konteplowania muzyki i poszukiwania nowych płyt.

To Niesłychane! Polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved