Olimp High Endu :: AriniAudio
Elektroakustyka i Psychoakustyka :: Odpowiedzi

Elektroakustyka i Psychoakustyka
Krótkie Odpowiedzi Na Nurtujące Ciebie Pytania

To jasne, że dokonany przez Ciebie wybór winien spełniać wszystkie Twoje oczekiwania. Wybór, dokonany raz na dłuższy okres czasu. Nie jest żadną niespodzianką, że w procesie podejmowania decyzji będą rodzić się wątpliwości, rozterki i że pojawią się pytania. Jestem gotowy w każdym zakresie swojej działalności udzielić Tobie wyjaśnień, rozwiać wątpliwości, doradzić i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Co Pan sądzi o słuchawkach Oppo PM-2?

Słuchawki Oppo PM-2 sprawdziłem dokładnie w moim systemie. Oto wnioski:

Góra jest lekko wyostrzona w rejonach powyżej ok 9 000 kHz. Nie jest to szczególnie drażniące, ale zdecydowanie pogarsza rozdzielczość. Góra pasma powyżej tego lokalnego podbarwienia właściwie ulega zamazaniu i traci treść. Przestrzeń jest naturalna, chociaż niczym szczególnym się nie wyróżnia. Jest może trochę klaustrofobiczna, ale przynajmniej bez kombinowania. Średnica jest zgrubiona w okolicach 350 oraz 900 Hz. Nie powoduje to żadnych katastrofalnych skutków (zamazań lub nosowości) jednak mocno pogarsza walory i dokładność średnicy. Jest po prostu mało detali. Bas jest przyjemny w odbiorze, neutralny i dobrze kontrolowany. Jednak niczym więcej nie imponuje, a do tego nie schodzi zbyt nisko.

Podsumowując, moim zdaniem są to przyzwoite słuchawki przenośne, przyjemne w odbiorze i łatwe do napędzenia. Ich charakter może pomagać odtwarzaczom mp3 w przyjemnym i relaksującym odbiorze muzyki (nic ponad to).

W jakiej klasie wzmacniacz wybrać?

Często słyszę pytanie w jakiej klasie wzmacniacz będzie lepszy? Optymalna konfiguracja jest zależna od wielu czynników. Generalnie wzmacniacze w czystej klasie A są nie do końca poprawne technicznie. Wnioski z testu, które mogą pomóc Tobie znaleźć odpowiedź przeczytasz klikając tutaj

Jak zdobyć indywidualnie strojony przewód Individual ?

Należy skontaktować się ze mną i przedstawić zastosowanie nowych przewodów. Na podstawie rozmowy podejmuję decyzję jakie warunki należy spełnić, aby można było je zamówić, zaprojektować i wykonać specjalny kabel. Najczęściej potrzebne są odsłuchy w studio lub docelowym systemie Klienta. Niekiedy wystarcza materiał dźwiękowy, który odsłuchiwany jest w studio AriniAudio lub rozmowa. Niektóre rozwiązania już są gotowe i można je przesłuchać we własnym systemie.

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved