Olimp High Endu :: AriniAudio
Kable RCA Do Gramofonu ProJect Xpression III

Kabel Sygnałowy RCA Individual
ProJect Xpression III z Wkładką Sumiko Blue Point No2

Ten komplet okablowania RCA Individual opracowałem do współpracy w systemie ze sporymi, trzydrożnymi głośnikami HECO The Statement. W skład systemu wchodzi:

  1. Gramofon ProJect Xpression III z wkładką Sumiko Blue Point No2
  2. Odtwarzacz Pioneer PD-50-K
  3. Wzmacniacz Yamaha A-S2000
  4. Kolumny głośnikowe HECO The Statement
  5. Okablowanie sygnałowe AriniAudio Individual RCA
  6. Okablowanie głośnikowe AriniAudio Individual BFA

Ten ciekawy system audio gra w dobrze przygotowanym pomieszczeniu 50m2, a jego elementy były dobierane cierpliwie i w celowy sposób na przestrzeni lat. W związku z tym nie było potrzeby wprowadzania dużej korekty brzmienia. Zostałem jednak poproszony żeby zaproponować nowe i dużo lepsze okablowanie.

Kilka aspektów jakości dźwięku warto było jednak poprawić i potwierdziły się też obawy klienta. Brakowało oddechu w odniesieniu do idealnego wzorca, a bas mógł być trochę lepiej zdyscyplinowany. Wykonałem zestaw okablowania Individual, który to zmienił.

Kable RCA do gramofonu ProJect z wkładką Sumiko Blue Point No2

Najlepsze okablowanie do tego systemu charakteryzuje się jasną i otwartą górą pasma o przyjemnym i bardzo przestrzennym charakterze. Średnica tego zestawu kabli ma wyraźnie dogrzany, ale nadal szybki charakter, a linia basu należy do zwartych i zdyscyplinowanych.

Teraz wszystkie elementy systemu zgrywają się idealnie. Konstrukcja okablowania została opracowana bez konieczności uzyskania bardzo precyzyjnego przebiegu pasma. Dzięki temu drogo nie było, a zrobiło robotę.

Kable RCA do odtwarzacza płyt CD Pioneer PD-50-K

Oba interkonekty RCA różnią się nieco charakterem swojego brzmienia. Jeden jest nieco cieplejszy i plastyczny, a drugi nieco bardziej jasny i przestrzenny. Oba doskonale pasują i do gramofonu i do odtwarzacza. W związku z tym można je wykorzystywać zamiennie (ProJect, Pioneer) i uzyskać nieco odmienny charakter.

Inny ciekawy system z głośnikami HECO The Statement zobaczysz klikajac tutaj tutaj.

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved