Olimp High Endu :: AriniAudio
Słuchawki HiFiMAN HE-350 Massdrop Individual™

HiFiMAN HE-350 Massdrop Individual
Modyfikacja Słuchawek z Limitowanej Edycji

Kupiłem w ciemno słuchawki HiFiMAN z limitowanej edycji przygotowanej dla Massdrop. Ich oznaczenie to HE-350 ::

Przeczytałem recenzje jak bardzo jasne są te słuchawki. Sprawdziłem jakie dokładnie przetworniki akustyczne są tam zamontowane i zdziwiłem się. Nie powinno być tak źle. Zdobyłem praktycznie nowy egzemplarz. Okazało się, że rzeczywiście zagrały jasno. Mało basu i brak nasycenia na średnicy. Jaskrawość i detaliczna, ale ostra góra. Brakowało potęgi i dramaturgii. Trochę się rozczarowałem.

Duże przetworniki dynamiczne z magnesem neodymowym

Zacząłem się zastanawiać nad budową tych słuchawek. Po dokładnych oględzinach technicznych potwierdziła się świetna jakość przetworników. 50 mm z dużymi magnesami neodymowymi: Skuteczne, dynamiczne i detaliczne. Naprawdę spoko. Dobrze przewidywałem. Skąd taki niedosyt brzmienia?

Problem tkwił w muszlach. Właściwie komora jest jakby pozbawiona przemyślanej konstrukcji. Wygląda jak zaprojektowana przez laika minimalistę. Wyznającego dogmat, że ze sprzętu audio należy usunąć prawie wszystko. Wyolbrzymiam teraz, ale niektórzy naprawdę przesadzają. No chyba, że to niechlubne oszczędności..?

Seryjna konstrukcja wewnętrznej komory słuchawek - Ręce opadają

Dosć tych dywagacji. Czas wskrzesić ten jedyny, szczęśliwy egzemplarz do nowego, pełnego życia. HiFiMAN’om HE-350 Massdrop poświeciłem sporo serca, czasu i uwagi. Właściwie stworzyłem ich konstrukcję komór całkowicie na nowo. Pozostawiłem niezmienione jedynie przetworniki: Tak, teraz wyraźnie słychać, że naprawdę grają fajnie.

Po skończonej pracy usłyszałem dokładnie to, co chciałem usłyszeć od początku: Piękny, obfity i pełny bas. Urokliwą i nienachalną średnicę. Otwartą i detaliczną górę pasma. Taką, która jest rześka i pełna niespodzianek, ale nie ostra. Egzaltująco przyjemne i detaliczne brzmienie!

Detali słychać teraz nawet więcej. Dzięki właściwemu zrównoważeniu wyszły one z pełnego słońca. Nie porażają już teraz zmysłów swoją natarczywością, ale stanowią jedność z resztą pasma. Znakomicie!

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved