Olimp High Endu :: AriniAudio
Słuchawki Sony MDR-1R Individual. AriniAudio

Sony MDR-1R Individual
Dobrze Grające Słuchawki Przenośne

Często słyszę pytania typu: „Jakie wybrać niedrogie i dobrze grające słuchawki przenośne?” Na przykład Sony MDR-1R Individual. Trafiły one do mnie od znajomego, który lubi gonić króliczka. Powiedział mi, że kupił fajne słuchawki „na miasto” i chce poprawić kontrolę basu, dynamikę i zwiększyć ilość średnicy w brzmieniu. Konkretne podejście przekonuje mnie od razu. Po krótkim czasie odebrałem słuchawki i zabrałem się za oględziny techniczne i odsłuchy w studio.

Słuchawki są znakomicie zbudowane z materiałów ponadprzeciętnej jakości. Jak to Sony. Zastosowano rozwiązania charakterystyczne dla drogich słuchawek. Przetworniki są bardzo dobre i są ustawione pod odpowiednim kątem.

Ciekawostką są otwory bas reflex. Słuchawki te, jak większość słuchawek, wcale nie są zamknięte, tylko otwarte 2 kompletami portów BR. Oba porty: Jeden okrągły, drugi podłużny i stłumiony membraną stratną, są widoczne patrząc na komory od góry i nie rzucają się w oczy (spójrz na moje zdjęcia).

Budowa Sony MDR-1R

Słuchawki grają całkiem elegancko, jednak w brzmieniu faktycznie brakuje dynamiki, ekspresji i zdecydowania. Aby to naprawić, wprowadziłem korekty w budowie komór.

Dzięki temu mogłem dopracować bas, którego jest teraz więcej, ale przede wszystkim jest szybszy, twardszy i bardziej punktowy. Dodałem więcej niskiej średnicy żeby zrównoważyć przekaz dźwiękowy. Nijakość słuchawek została pokonana.

Więcej na temat modyfikowania i rekablingu słuchawek dowiesz się klikając tutaj.

Stwierdziłem, że gotowe i wypucowane słuchawki mogą powrócić do znajomego. Stwierdził krótko, że jest zadowolony. Ja stwierdziłem, że jestem smutny, że musiałem oddać zwycięskie słuchawki. Teraz są naprawdę niezłe:

Sony MDR-1R Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved