Olimp High Endu :: AriniAudio
Jak poprawić przestrzenność dźwięku zestawu stereo - czytaj w Hi-Fi i Muzyka. AriniAudio

Jak Poprawić Stereofonię Zestawu Stereo?
Recenzja Zestawu Kabli Individual :: Własności Przestrzenne

Spodziewałem się, że za specjalnie zaprojektowane kable

Trzeba będzie zapłacić milion kotylionów,

ale ceny okazały się atrakcyjne.

Red. Tomasz Karasiński , Hi-Fi i Muzyka

Recenzja redakcji Hi-Fi i Muzyka

Zestaw przetestowanych kabli, o których tu mowa, wywodzi się ze specjalnej i unikalnej serii Individual, która umożliwia precyzyjne i celowe kształtowanie brzmienia systemu stereo. Brzmie ciekawie, prawda?

Komplet recenzowanego okablowania Individual - Stereofonia

Kiedy dowiedziałem się o dużym teście porównawczym zestawów kabli w Hi-Fi i Muzyka, zacząłem zastanawiać się co ciekawego przekazać do tego testu. Chciałem, aby to było coś zupełnie innego... W rozmowie telefonicznej z redaktorem Hi-Fi i Muzyka - Tomaszem Karasińskim - zaproponowałem zestaw okablowania z takiej nowej serii - nazywa się Individual. To jest rodzina produktów o ściśle określonych właściwościach brzmienia. Projektuję te kable indywidualnie, w zależności od właściwości systemu oraz preferencji klienta. "Naprawdę? To niesamowite! tego jeszcze nie było! To ile te kable kosztują?!" - usłyszałem odpowiedź Tomka. Mam akurat taki komplet okablowania zaprojektowany specjalnie w celu poprawy własności przestrzennych systemu stereo przy możliwie najmniejszej ingerencji w barwę dźwięku. To właśnie ten komplet Individual, o numerach seryjnych AA000171 oraz AA000175, trafił do systemu odniesienia redakcji Hi-Fi i Muzyka.

Przeczytaj jak te kable wypadły w teście i czy rzeczywiście są w stanie poprawić stereofonię, oto fragmenty:

Koncepcja polega na wytwarzaniu kabli o ściśle określonych właściwościach brzmieniowych, dopasowanych do danego systemu.

Zestaw kabli przesłanych do testu został zaprojektowany do systemu, w którym trzeba poprawić przestrzenność dźwięku.

Zestaw ma podkreślić podzakresy odpowiedzialne za przestrzeń, wybrzmienia, lokalizację muzyków na scenie oraz ciche detale. Wszystko to przy jak najmniejszej ingerencji w równowagę tonalną i barwę. Toż to kablowe haute couture!

Spodziewałem się, że za specjalnie zaprojektowane kable trzeba będzie zapłacić milion kotylionów, ale ceny okazały się atrakcyjne.

Kable także wyglądają elegancko. Szczególnie spodobały mi się ich elastyczność i pancerne oploty, a także końcówki - banany w głośnikowym i solidne nie zakręcane wtyki RCA w interkonekcie.

Wszystko razem sprawia wrażenie produktu luksusowego, co w tej cenie spotyka się rzadko.

Brzmienie pokryło się z opisem producenta.

Mój system odsłuchowy wprawdzie nie ma problemów ze stereofonią, ale po podłączeniu kompletu Arini dźwięk stał się jeszcze bardziej lotny, przestrzenny i swobodny.

Domyślam się, że równie dobrze można zamówić komplet zaprojektowany do uwypuklenia basu albo podgrzania środka pasma.

Przesłanie jest proste - jeżeli wiecie, czego potrzeba systemowi, możecie zapytać czy Twoje kable z serii Individual mogą być nastrojone właśnie tak.

Kusi mnie, żeby to sprawdzić i poprosić o przygotowanie drugiego kompletu o zupełnie innym charakterze brzmienia.

Na samym dole znajdziesz link do artykułu, z którego dowiesz się czy Red. Karasiński faktycznie zamówił przewody Individual o określonym przez siebie charakterze brzmienia i jak się to wszystko skończyło.

Przeczytaj całą recenzję kabli Individual - Stereofonia w HFiM 10/2013 klikając tutaj
Kabel sygnałowy Individual AA000175 - Stereofonia
Kabel głośnikowy Individual AA000171 - Stereofonia

Red. Tomasz Karasiński , Hi-Fi i Muzyka

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved