Olimp High Endu :: AriniAudio
Hi End :: Sennheiser HD 580 Precision Individual™

Sennheiser HD 580 Precision Individual
Z Hi Endu w Hi End

Do Pawła trafiłem przez przypadek, a moje 580ki pakowałem i wysyłałem z lekkim rozrzewnieniem. Dwa tygodnie bez słuchania muzyki. No cóż, mały odpoczynek.

Poczułem się lepiej kiedy słuchawki dotarły na miejsce. Po oględzinach i odsłuchach potwierdziło się, że jak najbardziej nadają się do kompleksowej modernizacji i rezultaty będą wspaniałe. Moje przemyślenia się potwierdziły, a oczekiwania jeszcze bardziej wzrosły. Zacząłem spekulować jaki w końcu będzie efekt? Czy na pewno jednoznacznie na plus? Przez 2 tygodnie czekałem jak na szpilkach.

Po czasie moje słuchawki były gotowe. Ucieszyłem się, ponieważ bez względu na efekt, oznaczało to dla mnie koniec rozstania z muzyką. Rozpakowałem przesyłkę i obejrzałem słuchawki. Pierwsze wrażenie to takie, że wyglądają jak nowe. Czyste i pachnące. Dobry początek nowej przygody.

Rozgrzałem trochę sprzęt, założyłem moje nowe stare słuchawki i odpaliłem dobrze znane mi płyty. Mowę mi odjęło. Moje Sennheisery HD 580 grają teraz podobnie, ale inaczej. Mają ten sam charakter, ale słyszę dużo więcej! Instrumenty wybrzmiewają teraz swobodniej, sybilanty są wyraźne, ale delikatne i naturalne. Brzmienie stało się bardziej potężne. Słyszę więcej informacji, a wszystko jest zrównoważone i dynamika jest lepsza. Słuchanie muzyki zyskało dla mnie nowy wymiar.

Przypomniałem sobie co Paweł powiedział mi już na samym początku: Dzięki poprawieniu liniowości pasma przenoszenia odbieram dużo więcej informacji w każdym podzakresie. Było to dla mnie oczywiste, ale nie miałem do tej pory tak ewidentnego przykładu. Wszystko w naturalny sposób z zachowaniem równowagi tonalnej. Niesłychana przyjemność.

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved