Olimp High Endu :: AriniAudio
Beyerdynamic DT 990 Pro Individual

Beyerdynamic DT 990 Pro Limited Edition Individual
Wzmacniacz iFi iCan Micro, Przetwornik DAC iFi iDSD Nano
System Słuchawkowy Strojony Indywidualnie

Po dłuższym odsłuchu mogę powiedzieć, że słuchawki grają znakomicie.

W odniesieniu do fabrycznych DT990 śmiało stwierdzę, że jest o klasę wyżej.

Bardzo miła w interpretacji scena oraz holografia. Przybliżona jest nieco średnica.

Brzmienie jest bardziej neutralne i dojrzalsze. Dzięki Paweł!

Robert Feliński

Wykonał Pan fantastyczną pracę i w zupełności trafił w moje gusta!

Endorfiny wydzielają się w ogromnej ilości jak słucham każdej muzyki.

Pięknie jest zorganizowana przestrzeń i scena jest tak szeroka, jak głęboka.

Dźwięk ocieplił się o tyle, ile sobie życzyłem. Całość gra naprawdę pięknie. Poezja!

Marcin Kosiorek

Beyerdynamic DT 990 Pro Limited Edition to uznane słuchawki studyjne. Niby są w porządku, ale grają bezdusznie i mechanicznie.

Słuchawki dobre do studia niekoniecznie nadają się do słuchania muzyki. Istnieją słuchawki dobre i do tego i do tego, ale z pewnością nie są to DT 990 Pro. Bynajmniej nie w swojej seryjnej postaci.

Mój Klient, Marcin, pomyślał podobnie i zapytał mnie o zdanie. Powiedziałem, że słuchawki powinny grać muzykę w sposób holistyczny, a nie tylko beznamiętnie odtwarzać częstotliwości. Pozwolił mi udowodnić moją tezę na przykładzie jego własnych, ulubionych, słuchawek. Obiecałem, że dam radę i będzie zachwycony nowym brzmieniem.

Po pewnym czasie miałem niepokorne DT 990 Pro Limited Edition wraz z resztą systemu słuchawkowego firmy iFi Audio w moim studio muzycznym. Przeprowadziłem dokładne, analityczne odsłuchy i wyciągnąłem wnioski.

Mogłem zabrać się do dalszej pracy. Zaprojektowałem konieczne zmiany konstrukcyjne i wykonałem je w swoim warsztacie. Łatwo nie było i nie obyło się też bez przygód, ale to jest temat na długą opowieść, a nie krótką relację.

Słuchawki DT 990 Pro Individual zmodyfikowałem i przekablowałem do grania w następującym systemie słuchawkowym:

  1. Przetwornik cyfrowo-analogowy iFi iDSD nano
  2. Wzmacniacz słuchawkowy iFi iCan micro
  3. Beyerdynamic DT 990 Pro Limited Edition Individual
  4. Kable liniowe RCA AriniAudio Individual (strojone do tego systemu)

Więcej na temat modyfikowania i rekablingu słuchawek dowiesz się klikając tutaj.

Oddaję teraz głos Marcinowi:

“Nasza konwersacja zaczęła się od pytań: Jaki bas bardziej mi się podoba: Mięsisty czy ten drugi? Teraz już wiem, że ten drugi, czyli szybki i szczegółowy. Dobrze, że "mięcho" też pozostało na swoim miejscu.

Doszło więcej dołu i wypełnienia, ale bas pozostał szybki i szczegółowy. Bardzo mi się taki podoba.

Pięknie jest zorganizowana scena i przestrzeń jest odpowiednio szeroka. Tylko kilka razy przeszła mi myśl co by było, gdyby było jeszcze szerzej, ale teraz to przesadzam i kombinuję.

Wysokie tony złagodniały i dźwięk stał się bardziej zrównoważony. Moim zdaniem, nie jest już za jasny. Nabrał dokładnie tyle ciepła, ile sobie życzyłem. Całość gra naprawdę pięknie!

Z początku słyszałem jakieś zmulenie. Trochę jakbym słuchał przez materiał. Dźwięk nie był do końca szczegółowy, ale taki "za zasłoną".

Uświadomiłem sobie, że to nie wina słuchawek, tylko sprzętu... Trochę mnie to zasmuciło, ale pozostały jeszcze do sprawdzenia nowe kable sygnałowe RCA Individual.

Podłączyłem je i... Szczęka mi opadła! Cały ten "materiał" przysłaniający dźwięk zniknął! Mało tego, bas poprawił się (jest szybszy i jeszcze bardziej szczegółowy) oraz poprawiła się scena, jej uporządkowanie i separacja instrumentów. Talerze i inne instrumenty też brzmią znacznie lepiej i bardziej prawdziwie. No teraz to naprawdę jestem w szoku i pokutuję za mój brak wiary w siłę dobrego kabla!

Wykonał Pan fantastyczną pracę i w zupełności trafił w moje gusta. Endorfiny wydzielają się w ogromnej ilości jak słucham każdej muzyki. Od klasyki, po rocka i pop.

Poezja! Gratuluję wykonanej pracy!

Co do Pańskiego zakładu, jestem pełen podziwu i szacunku dla Pańskiej obsługi! Nie jeden przy takim kliencie jak ja straciłby cierpliwość i powiedział: Dosyć tego! Pan zachował stoicki spokój po moim początkowym niezadowoleniu i ogólnie pełen profesjonalizm. Szczerze gratuluję!

Marcin Kosiorek

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved