Olimp High Endu :: AriniAudio
Ulepszenie Słuchawek Takstar HF580

Ulepszenie Słuchawek Takstar HF580
Spokojnie, To Tylko Chińskie Planary

Zapytano mnie o wykonanie montażu gniazd oraz stworzenie nowego okablowania do słuchawek Takstar HF580. Jakich słuchawek? Zapytałem. Co Pan chce przez to osiągnąć? Chcę wymienne kable do moich słuchawek planarnych Takstar HF580. To jest żart, pomyślałem. To nie był żart. To ja byłem opóźniony.

Po tygodniu nowiutkie słuchawki wygrzewały się w moim studio. Po odsłuchach nadrobiłem zaległości i mogę podzielić się konkretnymi informacjami.

Możliwości Odwzorowania Muzyki
Brzmienie Chińskich Słuchawek

Słuchawki grają nienachalnie. Sa spokojne i zrównoważone. Nie kaleczą muzyki, ale podają ją w sposób spójny i elegancki. Może trochę zbyt uspokojony i zdystansowany.

Są zrównoważone tonalnie, ale lekko ocieplone. Góra pasma jest obecna, ale powściągliwa. Średnica robi doskonałe wrażenie: Jest obecna, przyjemna i komunikatywna. Lekko złagodzona i satynowa, ale mimo tego wyraźna i dość precyzyjna. Bas jest przyjemny, neutralny, ale nie schodzi bardzo nisko. Mimo tego jest świetny i zawsze na swoim miejscu.

Ten charakter brzmienia, połączony z dokładnością charakterystyczną dla przetworników ortodynamicznych, pozwala naprawdę cieszyć się muzyką! Jednak do ideału brakuje sporo. Po uzgodnieniach z Klientem postanowiłem dopracować te słuchawki w drobnych niuansach.

Mam jeszcze jedna uwagę. Takstar HF580 są trudne do napędzenia i wymagają solidnego sprzętu do pełnego wysterowania. Wystarczający będzie przykładowo przetwornik i wzmacniacz Questyle CMA Twelve, opisany tutaj. Słuchawki MrSpeakers Ether Flow są jednak łatwiejsze, a to dzięki znacząco większej skuteczności.

Modyfikacja i Montaż Gniazd TR 3,5mm

Żeby pozbyć się skandalicznie fatalnego okablowania fabrycznego oraz mieć możliwość zmian i porównań, zamontowalem gniazda mono Jack 3,5 mm. Teraz słuchawki robią znacznie poważniejsze wrażenie i można je podłączyć w standardzie symetrycznym. W ten sposób zostało pokonane pierwsze ograniczenie.

Spore przetworniki ortodynamiczne otwarte z tyłu

Wykonałem też modyfikację, która pomogła "odmulić" słuchawki. Teraz słychać dużo więcej dzięki wydobyciu dźwięków kluczowych dla pełnego odbioru. Słuchawki nabrały wigoru, a muzyka zyskała nową energię i przejrzystość.

Nowe Okablowanie Individual

Słuchawki planarne z nowym potencjałem należy odpowiednio połączyć z urządzeniem, najlepiej w standardzie "zbalansowanym".

W tym celu zaprojektowałam od podstaw przewód z gruboziarnistej miedzi o ukierunkowanej siatce metalograficznej. Każdy drucik oddzielnie został pokryty technicznym srebrem. Przewód zakończony jest wtykiem Pentacon 4,4mm.

Charakter brzmienia nowego okablowania został opracowany przeze mnie w taki sposób, aby poprawić detale średnicy, wydobyć górę pasma, poprawić własności przestrzenne i wydobyć niższy bas. Wszystko bez uszczerbku dla naturalności przekazu. Założenia te udało się osiągnąć.

Do tego przydałby się jeszcze drugi komplet. W standardzie single ended z małym Jackiem, żeby można było podłączyć do komputera albo małego odtwarzacza mp3. Taki też wykonałem. O przyjemnym, łagodnym i kremowym charakterze. Żeby łatwiej wybaczyć niedoskonałości sprzętu i słabiej zrealizowanej muzyki. Sprytnie!

Takstar HF580 Individual
Doskonały Początek Przygody

Słuchawki ortodynamiczne Takstar HF580 Individual z kompletem nowego okablowania i odpowiednim sprzętem towarzyszącym to doskonały początek przygody ze słuchaniem muzyki na poważnie i przedsmak High Endu!

To Niesłychane, polecam Tutaj:

Precyzyjnie Strojone Audio :: Individual

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved