Olimp High Endu :: AriniAudio
Nowe i Nieznane Terytorium Percepcji :: Prince XLR

Prince
Symetryczne Przewody Sygnałowe XLR
Nowe i Nieznane Terytorium Percepcji Brzmienia

Myślałem o przewodzie symetrycznym niesłychanie wysokiej klasy. Takim, który będzie w stanie rozwinąć koncepcję referencyjnego brzmienia w sposób bardziej delikatny i z nastawieniem na nieskończone analogowe przejścia oraz półcienie. Stworzyłem więc Prince'a XLR jako superlatywę wzorcowego i zdyscyplinowanego Eternela oraz kontrę dla przesyconego i wyrazistego Atilliona. Co tak niezwykłego kryje w sobie?

Prince XLR posiada taką samą, złożoną budowę jak Atillion XLR. Przekazuje jednak muzykę przy pomocy innych materiałów: To miedź wielkokrystaliczna DOFC6N starannie powlekana czystym technicznym srebrem, lite srebro DOFC oraz złoto.

Przewodnik izolowany jest gazowo w środowisku HollowShield Iso™ i tłumiony, co dodatkowo niszczy elektrostatykę. Czyli groźne dla muzyki ładunki dodatnie, które posiadają spin elektronowy różny od zera (o których dowiesz się więcej klikając tutaj). Całość jest wielokrotnie ekranowana przy pomocy miedzi OFC krytej srebrem oraz mylaru.

Przewód ten zbudowany jest w taki sposób, że wykorzystuje w pełni możliwości jakie daje prawdziwy przesył zrównoważony. Nie powinno sie go stosować do połączeń single ended, ponieważ do tego służy wersja Prince RCA.

Razem z Prince'm XLR przekroczysz swoje zdolności i granice postrzegania muzycznych krajobrazów. Osiągniesz nowe i nieznane terytorium percepcji brzmienia. Jakie jest to terytorium? Mianowicie Prince przekazuje muzykę w sposób piękny, żywiołowy i fascynujący:

Symfonia barw i tekstur środka łączy się idealnie i gładko z resztą pasma. Potężnym basem i wypełnieniem oraz iskrzącą i musującą górą. Całość osadzona jest w stabilnej, obszernej i logicznej czasoprzestrzeni. Wszystko to sprawia, że Prince XLR jest kolorowy, ale i rozciągnięty. Detaliczny, ale swojski. Docieplony i pełny, ale też swobodny i przestrzenny.

Tutaj kończy się pospolite zrozumienie muzyki i dźwięków, a zaczyna nowe i nieznane. Nie przepadam za tym określeniem, ale to jest Ekstremalny High End. To jak ściganie niemożliwego albo powrót do zupełnych korzeni. Świeże doświadczenie i bez rutyny. W całkowicie nowej i swobodnej przestrzeni.

Poznaj swojego serdecznego i oddanego przyjaciela oraz towarzysza niekończących się sesji muzycznych. Sam go ocenisz, kiedy zamówisz do testowania klikając tutaj!

Prince XLR powinien być wykorzystany jedynie do łączenia urządzeń symetrycznych lub z wejściami / wyjściami desymetryzującymi. W przypadku urządzeń typu single ended z gniazdami XLR nie wykorzystasz pełnego potencjału tego przewodu.

Prince XLR :: Specyfikacja Techniczna

Średnica kabla
16,5 mm
Metale przewodnika
Struktura metalograficzna
Wielkokrystaliczna, odprężona i ukierunkowana
Warstwa wierzchnia przewodnika
Metaliczna powłoka elektrochemiczna
+ Ochrona przeciwkorozyjna
Konstrukcja kabla
VarioProfile Solid-Core™ + Multi-Strand
Parallel Transmission Line
+ Perfect Impedance
Ochrona sygnału
+ 3 x Shield
Styk z urządzeniem
Nachylenie zbocza na szczycie pasma
Odmiana propagacji fali akustycznej
Wzorcowa
Poziom kompresji i saturacji
Mały
Prezentacja przestrzeni
Szersza niż głębsza (gładkie przejścia między planami → ∞)
Charakter basu
Wzorcowy
Kaskadowy system usuwania zakłóceń
Kabel nadaje się do użytku z
Źródła analogowe, źródła cyfrowo-analogowe, interfejsy audio, przedwzmacniacze, wzmacniacze, końcówki mocy
Produkcja w manufakturze w Polsce

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved