Olimp High Endu :: AriniAudio
Prawdziwa Sala Kinowa w Twoim Domu :: Individual™

Sala Kinowa Individual
Dokładnie Strojona w Twoim Salonie
Z Głośnikami Podstawkowymi Monitor Audio Gold GX100

Zadania zostały wykonane doskonale.

Sprostano wszystkim moim wymaganiom.

Z pełną odpowiedzialnością mogę zarekomendować.

Mateusz Całka

Czy da się pogodzić bezkompromisową jakość odbioru muzyki z oglądaniem filmów w jednym systemie? Da się to zrobić.

Opisywana realizacja sali kinowej obejmuje nie tylko starannie dobrane urządzenia, ale również dokładną adaptację akustyczną i indywidualnie strojone okablowanie AriniAudio z serii Individual. Prawdziwa sala kinowa w Twoim domu. Połącz bezkompromisową jakość dopracowanego stereo z kinem w jednym, uniwersalnym systemie.

Adaptacja Akustyczna

Aby ten cel osiągnąć, konieczne jest przeprowadzenie korekcji akustyki pomieszczenia. Czy myślałeś o profesjonalnej adaptacji akustycznej sali przeznaczonej do słuchania muzyki, ale również oglądania filmów i koncertów?!

W dopasowaniu akustyki ważne jest, żeby brzmienie muzyki pozostało swobodne i naturalne. Dlatego profesjonalne ustroje akustyczne zostały precyzyjnie rozmieszczone w taki sposób, aby jedynie uzupełnić przebieg tonalny i zdecydowanie poprawić precyzję dźwięku. Efekt spotykany jedynie w studiach nagraniowych i profesjonalnych salach kinowych osiągnęła firma Akwa - Audio Projekt z Bochni. Znakomity punkt wyjścia do dalszej aranżacji systemu.

Aranżowanie Systemu
Optymalne Dopasowanie Urządzeń

Urządzenia elektroniczne zostały dobrane w nowym i zoptymalizowanym akustycznie pomieszczeniu. Pod kątem prawdziwego i emocjonującego odtwarzania muzyki z uwzględnieniem jak najlepszej ich współpracy. Tak, żeby wsłuchiwanie się w subtelne mikrodetale naturalnych instrumentów było łatwe. Zastosowanie dużego subwoofera pozwala w pełni cieszyć się potężnym basem. Używając systemu stereo, można całkowicie odłączyć subwoofer lub pozostawić i tylko wyregulować jego głośność.

System składa się z następujących urządzeń:

  1. Odtwarzacz Blu-ray Cambridge Audio Azur 751BD
  2. Streamer Arcam rPlay
  3. Amplituner wielokanałowy Cambridge Audio Azur 751R
  4. Głośniki podstawkowe Monitor Audio Gold GX100
  5. Subwoofer aktywny Monitor Audio
  6. Zwory White Dust z limitowanej edycji DETOX
  7. Okablowanie sygnałowe RCA Individual
  8. Okablowanie głośnikowe DarkStarr BFA

Zestawy Głośnikowe Podstawkowe
Monitor Audio Gold GX100

Zestawy głośnikowe Monitor Audio GX100 z serii Gold są wyposażone w przetworniki wstęgowe zdolne do emitowania niezwykle subtelnych i wysokich częstotliwości. Skuteczność wspomnianych przetworników oraz precyzyjnie dobrane pozostałe cechy systemu gwarantują, że słychać dźwięki, których nie sposób odebrać w przypadku zwyczajnych systemów audio. Taki sposób prezentacji muzyki pozwala słyszeć detale i niuanse w relaksujący i naturalny sposób.

Precyzyjne Strojenie Brzmienia
Individual

Dalsza poprawa definicji dźwięku została osiągnięta przy pomocy indywidualnie dopasowanego okablowania. Mianowicie zaprojektowałem od podstaw dwa komplety interkonektów RCA z serii Individual. Ich konstrukcja wpływa na podniesienie wierności brzmienia w zakresie spójności średnicy i góry, utwardzenia basu, poprawy dynamiki i detaliczności.

Rezultaty

Złudzenie podczas słuchania muzyki i oglądania koncertów jest tak silne, naturalne i sugestywne, że nie możesz oprzeć się wrażeniu uczestniczenia w prawdziwym wydarzeniu muzycznym, a to przecież sala kinowa!

Słuchając muzyki odczuwasz wspaniałą i naturalną przestrzeń nagrań i koncertów oraz poznajesz wiele niuansów brzmienia instrumentów.

Osiągnięto ten efekt właśnie dzięki dopasowanej akustyce, starannej konfiguracji systemu oraz zastosowaniu precyzyjnie strojonego okablowania z serii Individual.

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved