Olimp High Endu :: AriniAudio
Audio Video Show, Warszawa

System Stereo Individual
Audio Video Show, Warszawa
Mniej Może Oznaczać Więcej

Razem z Erykiem Smólskim i moją skromną osobą przygotowaliśmy dla Was interesujący i minimalistyczny system audio. Zgodny z założeniem, że mniej może oznaczać więcej.

Elementy Systemu

  1. Kondycjoner zasilania AriniAudio SpectrAl Studio.
  2. Wzmacniacz w klasie D i streamer Eryk S Concept FIRE.
  3. Zestawy głośnikowe szerokopasmowe Eryk S Concept WIND.
  4. Kable głośnikowe AriniAudio Individual Ultimate.
  5. Referencyjne kable zasilające AriniAudio Eternel The Reference.

Garść Informacji Technicznych

Eryk S Concept FIRE to kolejny wzmacniacz, który pokazuje, że klasa D posiada ogromny potencjał w zakresie jakości przetwarzania dźwięku. Wydajność, duże możliwości w zakresie basu oraz liniowość pracy to najważniejsze jego zalety. Do tego mamy wysokiej klasy przetwornik gotowy do odtwarzania muzyki z platform streamingowych.

Głośniki Eryk S Concept WIND są wyjątkowe i wyrafinowane. To konstrukcje oparte o wysokiej klasy japoński przetwornik szerokopasmowy, który pracuje w niewielkiej, zamkniętej obudowie. Ciekawym rozwiązaniem jest wspomaganie dołu pasma ogromnym, 30cm wooferem z magnesem Alnico. Pracuje w dużej obudowie semi labiryntowej z niską częstotliwością podziału. Trzeba przyznać, że bas jest niesamowity. Zapomnisz o wszelkich problemach czy niedomaganiach w tym zakresie.

Duża skuteczność czyni je łatwymi do napędzania. Są też potężne i z łatwością wypełniają dźwiękiem duże pomieszczenia. Bardzo ciekawa koncepcja, a do tego niespotykana uroda.

Strojenie Przy Pomocy Okablowania Individual

Brzmienie nie pozostawiało wiele do życzenia, ale zawsze chodzi o niuanse i przekraczanie granic.

  1. Kondycjoner AriniAudio SpectrAl pomógł oczyścić, uporządkować i odseparować dźwięki, a także poprawić barwę i precyzję dźwięków.
  2. Referencyjne okablowanie zasilające dociążyło brzmienie i dopełniło całość. Duży postęp.
  3. Do takiego systemu postanowiłem zastosować okablowanie głośnikowe z najwyższej półki. Starannie zaprojektowane z najwyższej klasy materiałów kable AriniAudio Individual Ultimate z delikatnie podkreślonym wysokim basem, wyraźnym środkiem i doskonale rozciągniętą górą pasma, aby nadać ostateczny szlif.

Brzmienie Kompletnego Systemu

Taka konfiguracja pozwoliła nie tylko doważyć dźwięk w idealnych proporcjach, ale też poprawić naturalność basu, wygładzić środek, uszlachetnić górę i jeszcze poprawić własności przestrzenne. Po tych zabiegach to system jeszcze bardziej komunikatywny, spójny i zaawansowany brzmieniowo.

Dodam też, że wzmacniacz FIRE gra bardzo kulturalnie i “analogowo”, co zaprzecza typowemu stylowi tego typu konstrukcji. Potwierdza też, że klasa D to jeden z bardzo dobrych kierunków. Innym przykładem jest fenomalna końcówka mocy Wadia a315, o której dowiesz się tutaj.

Copyright ©  AriniAudio & Individual  od 2009 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved